פרויקט 48 שעות...


IMG_8890.jpg

זאת השנה השלישית ברצף שאנחנו משתתפים בתחרות הסרטים הבינלאומית "48 שעות". תחרות מאוד מאתגרת שבה צריך לכתוב תסריט, לביים, לצלם, לערוך ולעצב פסקול ביומיים בלבד. לכן יוצרים קבוצה עם אנשים מוכשרים ויצירתיים, שכל אחד יודע את התפקיד שלו הכי טוב.

מגיע שבוע של התחרות. אני וסטיב מלאים בהתרגשות מפני שלא יודעים איזה ז'אנר ייפול לנו בהגרלה, ואז התחילו לצוץ בעיות. יומיים לפני ההזנקה מבריזים לנו שני אנשי צוות. אנחנו מחליטים לא לוותר ולגשת לתחרות ללא צלם ומפיק. בערב ההזנקה קיבלנו ז'אנר "פנטזיה", קיבלנו דמות, חפץ ומשפט שחייבים להכניס לסרט. ביצענו סגירות אחרונות עם השחקנים שהתאימו ועם המאפרת. מכיוון שקיבלנו "פנטזיה" בנוסף לאפקטים מיוחדים רצינו לשים דגש גם על איפור מיוחד. אך בשעה 9:00, לאחר שכל הלילה כתבנו תסריט, אנחנו מגלים שהמאפרת לא באה. כאשר שאלנו: "איפה את"? קיבלנו תשובה שכמעט שברה אותנו נפשית. " הבנתי שלקבוצה שלכם אין פוטנציאל, לכן הצטרפתי לקבוצה אחרת"

החלטנו להמשיך בכל מקרה, ללא מאפרת, והדברים התחילו להסתדר לטובתינו. אולפן גרינסקרין בפוקס היה פנוי בשעות שהיינו צריכים, ובפוקס מצאנו בניין שמתאים לתסריט, ובפוקס קיבלנו יאכטה (תודות ליעל רוזן), והשחקנים נתנו יופי של משחק.

IMG_9064.JPG

לאחר יום צילום, לילה של עריכה ועוד יום של עיצוב פסקול ואפקטים הגענו לסגירת הסרט. הדבר האחרון שהיינו צריכים לעשות, זה להלביש איזשהו אפקט בשוט האחרון של הסרט. אותו שוט שבו המאפרת הייתה צריכה להפוך את פניו הצעירות של הגיבור לזקן. כמובן שום אפקט ממוחשב אי אפשר להשוות לאיפור מקצועי, אך לא הייתה לנו ברירה. בסוף הסתבכנו איתו. ראינו אנחנו כבר לא עומדים בזמן. נשארו 30 דקות עד הדדליין. טסנו לסינמטק תל אביב, תוך כדי האקספורט. סטיב כמו מלצר החזיק את המחשב במהלך הנסיעה שחס וחלילה הכונן לא יתנתק.

בסופו של דבר הגשנו את הסרט באיחור של 12 דקות, מה שמונע ממנו להשתתף בתחרות הרשמית. הוא הוקרן ב-2.7.15 בסינמטק ירושלים, הוא יופיע גם באתר מאקו ויוכל להתמודד על פרס חביב הקהל בלבד

Featured Posts
Recent Posts